Zostań wolontariuszem

Zostań wolontariuszem

Miłość poprzez służbę. To jedna z kwintesencji chrześcijaństwa. Służyć jako wolontariusz możesz już po pierwszym Weekendzie, na którym byłeś gościem. Każdy ma talent, którym będzie mógł usłużyć na Outbacku. Wiele niesamowitych zdolności zostało odkrytych właśnie dzięki temu, że podczas organizacji Weekendu "urodziła się" taka, a nie inna potrzeba.
Wolontariusze budują wieloletnie przyjaźnie i doświadczają prawdy zawartej w słowach Jezusa: "Więcej radości jest w dawaniu niż w braniu".
Jako wolontariusz możesz przeżywać Outback niezliczoną liczbę razy.
Oto prawdziwy smak niekończącej się przygody!

Zarejestruj się

Ważne informacje

Kto może zostać wolontariuszem?

Wolontariuszem może być każdy, kto spełnia łącznie następujące kryteria:

  • co najmniej 1 weekend Outback przeżyty jako gość (uczestnik)
  • ukończone 16 lat
  • serce otwarte na służbę innym
  • stan zdrowia pozwalający realizować wybrany obszar służby
  • zapisanie się (rejestracja) na wolontariat w konkretnym terminie weekendu
  • zawarcie umowy wolontariatu z organizatorem
  • udział w szkoleniu dla wolontariuszy Outback (organizowane przed pierwszym weekendem Outback w roku)

Ile płaci wolontariusz?

Tak, wolontariusze Outback wnoszą pewną opłatę pokrywającą część kosztu ich pobytu. Stawki są następujące:

  • 1 osoba dorosła: 140 zł/osobę
  • 2 osoby z rodziny = 240 zł/parę
  • uczeń / student = 70zł/osobę

Uwaga! Istnieje możliwość udziału bez noclegu w ośrodku. W takim wypadku opłata za osobę będzie niższa o 40 zł.

Co otrzymuje wolontariusz?

Każdy wolontariusz ma zapewnione:

  • Wyżywienie (3 posiłki plus kawa, herbata i przekąski od team Agape)
  • Nocleg (Uwaga! Trzeba być gotowym na nocleg w namiocie. Zabierz śpiwór.)
  • Ubezpieczenie NNW
  • 3 koszulki wolontariusza
  • opiekę medyczną (ambulatoryjną) podczas Weekendu
  • przeszkolenie w obszarze swojej służby
  • wesoły zespół, w którym będzie działał w trakcie Outbacku

Co jeszcze warto wiedzieć?

Oprócz noclegu w namiocie, bądź gotów na zmienne warunki atmosferyczne i chłodne poranki lub wieczory. Spakuj sportowe buty, ale także coś przeciwdeszczowego i ciepłego.
Jeśli potrzebujesz pomocy w dojeździe, na pewno znajdzie się ktoś, kto weźmie Cię na pokład – skontaktuj się z nami!
Jeśli finanse stanowią dziś przeszkodę w zaangażowaniu się w służbę, nie rezygnuj! Skontaktuj się z nami, a postaramy się pomóc! Jesteś potrzebny!

Do którego zespołu możesz dołączyć?

Trzymamy się tezy, że Bóg nie tyle powołuje zdolnych, co uzdalnia powołanych. Nie musisz być już ekspertem w danej dziedzinie, ale mieć chęć do służby, otwarte serce i głowę. Wybierz maksimum 3 interesujące cię obszary służby. Przed weekendem skontaktuje się z tobą lider wolontariatu i poinformuje cię o ostatecznym przyporządkowaniu.

A oto, w co możesz zainwestować swoje talenty:

Animator

Jako animator koordynujesz dynamikę małej grupy (stolika), towarzyszysz gościom Weekendu podczas jego trwania i wspierasz po zakończeniu. Żeby być animatorem, nie trzeba być najmądrzejszym przy stoliku. Podstawowa kompetencja to uszy, oczy i serce otwarte na potrzeby gości. W przypadku weekendu dla par animatorzy także służą w parach (najczęściej z jednej rodziny).

Agape

Tu można służyć na 2 sposoby: (1) AGAPE DLA GOŚCI dba o wszelkie małe niespodzianki, prezenciki, materiały do aktywności. Stara się odpowiadać na wszelkie potrzeby tak, by goście czuli się jak najlepiej. (2) AGAPE DLA WOLONTARIUSZY to mniejszy zespół, który dba o zmęczonych służbą współziomków, co by im nigdy kawy, ciastka i dobrego słowa nie zabrakło :-)

Żywieniowa

Ten zespół troszczy się o to, by posiłki dla gości były podane na czas i w elegancki sposób. Współpracuje z kuchnią obiektu (poprzez lidera zespołu) lub organizuje kuchnię, gdy w danym ośrodku nie ma tego typu obsługi.

Aktywności sportowe

Specjaliści od tego, by zajęcia ruchowe odbyły się w bezpieczny, ale także wesoły, swobodny sposób. Ważna część tej służby to także pomoc gościom w odkryciu ważnych prawd – drugiego dna w wykonywanych zadaniach.

Techniczny + GSR

Trzon wolontariatu, czyli gościnność i miłość okazywana poprzez znaną triadę „przynieś, podaj, pozamiataj". Techniczni zapewniają wszelką logistykę i porządek podczas całego Weekendu Outback. W ramach tego zespołu funkcjonuje także pododdział GSR, czyli grupa szybkiego reagowania. W nim służą kobiety i mężczyźni pracujący, którzy żadnej pracy się nie boją i działają natychmiastowo! Gotowi na każde wezwanie - w dzień i w nocy.

Parking

To służba działająca tylko podczas przyjazdu gości, lecz kluczowa – buduje u gości pierwsze wrażenie po przyjeździe. Tu pomagasz odbierać bagaże i dostarczać do pokoju. Prawo jazdy i doświadczenie za kierownicą nie jest konieczne, ale będzie dodatkowym atutem.

Rejestracja i biuro

Tu odbywa się proces rejestracji gości i wolontariuszy: najpierw poprzez stronę www, a później na miejscu po przyjeździe na Weekend. Czym zajmuje się biuro Weekendu? Zakwaterowaniem, zarządzaniem materiałami (druki, publikacje itp.), obsługą korespondencji oraz wsparciem animatorów i zespołu Agape dla Gości, kiedy tego potrzebują.

Media (Audio-Video)

Zwykle niewidoczni, ale to dzięki nim widać i słychać! Zapewniają nagłośnienie, oświetlenie scen i wyświetlanie wizualizacji. Tu mieści się też rola fotografa do uwieczniania ważnych chwil na Outbacku. Doświadczenie w wybranej działce w ramach tej służby mile widziane.

Modlitwa

Serce i silnik Outbacku. Służba w Namiocie Modlitwy i opieka modlitewna wszystkich gości i wolontariuszy Weekendu Outback.

Scenografia / dekoracja

Dbają, by główne (Big Top, Jadalnia) i poboczne areny Outbackowych wydarzeń były piękne dla oka i cieszyły ducha. Główna część pracy dzieje się zanim przyjadą goście, ale w trakcie Weekendu także mają co robić.

Drama

Uczą bawiąc, bawią ucząc. Zadaniem zespołu dramy jest jak najlepsze przedstawienie skeczów zaplanowanych na dany wariant Weekendu.

Medyczna

Służba o ograniczonej dostępności. Zapraszamy do niej lekarzy i wykwalifikowanych ratowników medycznych.