Czym jest Outback?

Outback to określenie australijskich terenów pustynnych, odludzia. Zaś Weekend Outback to 48 godzin przeżytych z najbliższą Ci osobą z dala od zgiełku i rozpraszaczy dnia codziennego, w idealnym środowisku, by w pełni skoncentrować się na najważniejszym – na miłości!

Na Outbacku na nowo odkrywasz siebie, bliską Ci osobę i to jak jesteście dla siebie ważni, jacy piękni.

Poprzez osobiste historie wolontariuszy słyszysz także o tym, jak poznanie Boga zmieniło ich życie i nadało mu nowy, o wiele głębszy wymiar.
Do tego dawka dobrej muzyki, dającego do myślenia humoru i przeżyć, które dostarczają niezapomnianych wspomnień, ale także praktycznych narzędzi do budowania Waszej relacji w nowy, lepszy sposób.

Dla kogo jest Outback?

W zasadzie dla każdego.
Dla wierzących i niewierzących. Dla wszystkich, którzy chcą poprawić swoje życie rodzinne. Dla załamanych, którzy stracili już nadzieję… ale jednak chcą zmiany! Dla „normalnych” małżeństw, rodziców, dzieci, którzy w relacjach rodzinnych chcą czegoś więcej – nowego poziomu bliskości i zrozumienia.

W Outbacku dla par zasada jest jedna: przyjeżdżasz ze współmałżonkiem lub dzieckiem i w danym układzie uczestnikiem możesz być tylko jeden raz. To znaczy, że jeśli uczestniczysz w Weekendzie z żoną, to gościem kolejnego Outbacku możesz być w parze z dzieckiem. Minimalny wiek dziecka to 14 lat.

Outback University to inna formuła. Przyjeżdża się samemu, ewentualnie z kolegami lub koleżankami i można być uczestnikiem wielokrotnie. Tu ograniczeniem jest jedynie wiek: nie mniej niż 18 i nie więcej niż 35 lat.

Po pierwszym Outbacku jako gość masz pełne prawo uczestniczyć w kolejnych jako wolontariusz. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Nadchodzące wydarzenia

Zachęcamy do wzięcia udziału w weekendach Outback, sprawdź gdzie odbywają się w tym roku.

Dowiedz się więcej

Koszt udziału w weekendzie Outback

Koszt udziału w weekendzie Outback

Koszt Weekendu Outback obejmuje noclegi, pyszne jedzenie i szereg atrakcji. Mimo iż niemal całą obsługę realizują wolontariusze (nie pobierają żadnego wynagrodzenia), a całość jest dofinansowywana przez hojnych sponsorów, to nadal część kosztu przypadająca na parę uczestniczącą jest dość wysoka.

Obecnie koszt udziału w Weekendzie Outback dla par wynosi 800 zł/parę, zaś w Outback University 150 zł/uczestnika.

Uwaga! Ze względu na 5-dniowy format koszty udziału w Outback Bieszczady wynoszą 1200 zł/parę Rodzic-Nastolatek oraz 300 zł/uczestnika Outback University.

Jeśli masz taką możliwość, możesz pokryć swój koszt. Jeśli nie – napisz do nas (użyj formularza kontaktowego), a postaramy się umożliwić Twój/Wasz przyjazd. Nie chcemy, by dla kogokolwiek brak pieniędzy był przeszkodą w uzdrowieniu najważniejszych relacji w życiu.

Zarejestruj się

Kto za tym stoi?

Outback Polska to grupa chrześcijan wywodząca się z różnych denominacji. Nie jesteśmy agendą żadnego kościoła. Nie jesteśmy sektą. Outback tworzą osoby, które dzięki Jezusowi Chrystusowi doświadczyły prawdziwej, namacalnej przemiany swojego życia i chcą się tym dzielić z innymi. O kryzysie polskich rodzin nie trzeba nikogo przekonywać. W Piśmie Świętym znajdujemy jednak praktyczne wskazówki do rozwiązywania swoich problemów. Z prawnego punktu widzenia Outback jest administrowany przez Stowarzyszenie DeoLink z Wisły

Spotkania dla mężczyzn

Fundament i kontynuacja. Tak w dwóch słowach można opisać czym dla Outbacku są grupy męskie.
Wielu uczestników Weekendu jest głęboko poruszonych tym, co przeżyli. Widząc jednoznaczną korzyść w swoim życiu rodzinnym i duchowym chcą „przedłużyć” społeczność Outbackową z innymi, podobnie myślącymi.
Temu służą cotygodniowe spotkania mężczyzn.

Członkowie tych grup stanowią później filar organizacyjny kolejnych Outbacków.
Dlatego zapraszamy i Ciebie: jeśli chciałbyś utwierdzać się w swoich postanowieniach z Outbacku, pogłębiać relacje w rodzinie – dołącz do grupy męskiej.

Dobra wiadomość - będziesz tak samo miło widziany, jeśli nie uczestniczyłeś jeszcze w Outbacku.

Listę lokalizacji i kontakt do prowadzącego znajdziesz poniżej.

Ustroń

Różne miejsca

Wtorek 19:30

tel. 792-090-234
Grzegorz Puchała

Cieszyn

ul. Stalmacha 14

środa 6:00

tel. 505-086-644
Marek Sojka

Gliwice

ul. Lutycka 6/110

Do ustalenia

tel. 500- 798-348
Emilian Kujawski

Opole

Do ustalenia

Do ustalenia

tel. 531-144-575
Oliwer Cieślar

Skoczów

Różne miejsca

wtorek 18:00

tel. 506-817-586
Andrzej Pilch

Suszec

ul. Pszczyńska 70

sobota 6:30

tel. 609-029-099
Witold Ruszczyński

Wisła

ul. Malinka 65D

czwartek 6:00

tel. 602-619-912
Henryk Król

Wydarzenia w ciągu roku

Outback Agape

Tradycją rodziny Outbacku są noworoczne spotkania pod nazwą Agape. Najczęściej 6 stycznia gromadzimy się, by wspólnie śpiewać, biesiadować, wspominać i inspirować się do kolejnego “sezonu” Weekendów.

To oficjalne, doroczne spotkanie Outbackowiczów poza okresem przygotowań i samych Weekendów.

Spotkania dla małżeństw

To bardzo często oddolne inicjatywy naszych zaangażowanych wolontariuszy. Pyszny obiad w dobrej restauracji, ciekawi goście i budujące relacje rozmowy to znaki firmowe tych spotkań.

Terminy są ogłaszane na bieżąco na Facebooku (polub nasz fanpage).

Grupy domowe

Kolejna formuła wydłużenia Outbacku, która narodziła się spontanicznie w sercach i głowach gości i wolontariuszy Outbacku. Nie ma tu sztywnych reguł, ani centralnego sterowania. Wystarczy kilkoro chętnych.

Jeśli potrzebujecie materiałów, inspiracji lub koordynacji w starcie, zapraszamy do kontaktu!

Rekreacja, sport, wycieczki

Kreatywność wolontariuszy nie zna granic! Na jedno hasło zawsze znajdzie się grupa chętnych, by dołączyć. Były już rajdy rowerowe, spotkania przy ognisku, wspólne oglądanie wartościowych filmów…

Co będzie? To zależy tylko od Twojej fantazji. Zachęcamy naszą społeczność do wszelkich wartościowych, budujących relacje aktywności.