Czym jest outback?

Dowiedz się czym jest obóz „Outback”
-może jest właśnie dla ciebie?

Co to takiego?

Zamysł utworzenia Outback Polska powstał w odpowiedzi na ogromne potrzeby jakie dostrzegamy jako wolontariusze Platformy Szukając Boga. Jakiś czas temu kilka par z Polski wzięło udział w weekendach Outback w Mobile, AL. (USA).

To wyjątkowe i niezapomniane doświadczenie postanowiliśmy przenieść na polski grunt, z uwzględnieniem oczywiście naszej specyfiki.

W naszych polskich warunkach, Outback Polska zajmuje się:

  • Organizowaniem obozów weekendowych dla ojców/matek z dziećmi powyżej 14 roku  życia. Mile widziani zwłaszcza są ojcowie, ponieważ na ogół to oni najczęściej zaniedbują relacje ze swoimi dziećmi.
  • Organizowaniem (równolegle) obozów weekendowych dla małżeństw,  pragnących poprawić wzajemne relacje pomiędzy sobą, odświeżyć uczucia lub też nawet – naprawić to, co wydaje się nie do naprawienia.
  • Inspirowaniem powstawania cotygodniowych spotkań mężczyzn, (na ogół wcześnie rano – godz.6.00), którzy w oparciu o Boże Słowo wspierają się i zachęcają do wytrwania w swoich postanowieniach uczciwości, rzetelności i oddania dla rodziny.  Większość mężczyzn po weekendzie – chce „przedłużyć” to przeżycie dołączając lub tworząc taką grupę.
  • Organizowaniem dodatkowych spotkań integracyjnych, sportowych, budujących relację w rodzinach.

Outback to starannie dopracowany program – połączenie zabawy, humoru, aktywności fizycznych z głęboko poruszającymi „rozmowami”, dotykającymi dna duszy.

Czym nie jest Outback Polska?

Nie jest agendą żadnego kościoła. Nie jest sektą. Tworzą go osoby, które doświadczyły prawdziwej, namacalnej przemiany swojego życia rodzinnego – i tym chcą dzielić się z innymi.  O kryzysie polskich rodzin nie trzeba nikogo przekonywać. W Piśmie Świętym znajdujemy jednak praktyczne wskazówki do rozwiązywania swoich problemów.

Do kogo adresowany?

Do ludzi wierzących i niewierzących. Wszystkich, którzy chcą poprawić swoje życie rodzinne. Do złamanych, tych, co już stracili nadzieję… ale jednak chcą zmiany! Ale także do „zwykłych” małżeństw, które chciałyby czegoś więcej - nowego poziomu bliskości i zrozumienia.

Termin i Program

Co roku odbywają się trzy obozy. Terminy podane są na głównej stronie.

Program to wielka niespodzianka. Weekend  rozpoczyna się w piątek, o godzinie 18.00 (rejestracja od godziny 16.00), zakończenie w niedzielę o godzinie 15.00. Nie przewiduje się wcześniejszych wyjazdów uczestników!!! Każda chwila ma znaczenie! Jeśli ktoś nie może przyjechać na cały czas, powinien zaplanować weekend w kolejnym terminie.

Gdy sami będąc uczestnikami amerykańskiego Outback’u dopytywaliśmy się o program, padało jedno słowo – awesome (niesamowite!). Co więcej, po obozie będziemy i Was prosić o dyskrecję, by osoby, które przyjadą z Waszej rekomendacji w podobny sposób przeżyły spotkanie.

Uczestniczyć można tylko raz w danej konfiguracji (małżeństwo, ojciec-syn, matka-syn itd...). Później dołączyć możesz do grona wolontariuszy, przygotowujących kolejny obóz weekendowy i …służyć innym. Jest to impreza zamknięta.

Zakwaterowanie i wyżywienie

Od 2019 roku Outback Polska odbywa się w dwóch miejsca - w Kiczycach (woj. śląskie) oraz na Podkarpaciu. W roku 2022 będzie to Pałac Mycielskich  w Wiśniowej (woj. Podkarpackie). 

W Kiczycach wykorzystuje bazę obozową ośrodka H2O. Jest to zupełnie nowy, świetny obiekt wprost stworzony dla naszych potrzeb!

Ojciec z dzieckiem lub matka z dzieckiem – spać będą w nowych, szczelnych namiotach na wygodnych materacach. Mycie – w kabinach umywalkowych, WC – Toi-Toi. Należy przywieźć własne śpiwory, ciepłą odzież, latarkę. Przygoda życia!

Małżeństwa będą zakwaterowane w dwuosobowych pokojach, w domkach murowanych, z łazienkami. Zabierzcie sportowe buty i odzież.

Wyżywienie jest bardzo dobre (jak zawsze w H2O). Jeśli ktoś ma jakieś specjalne ograniczenia diety, to prosimy o poinformowanie nas w formularzu zgłoszenia.

W Wiśnowej zakwaterowanie w całości odbywać będzie się w pokojach ośrodka Kultury (Pałac Mycielskich) w pięknych okolicznościach przyrody woj. Podkarpackiego.

Ile to kosztuje?

Weekend obejmuje bardzo wiele atrakcji. Mimo znacznego dofinansowania – koszt udziału to 600 zł za parę.

Jeśli jednak masz taką możliwość, możesz pokryć swój koszt. Jeśli nie – napisz do organizatorów: kontakt@outbackpolska.pl  a postaramy się Wam umożliwić przyjazd. Nie chcemy by dla kogoś brak pieniędzy był przeszkodą w uzdrowieniu swoich bardzo ważnych relacji w domu.

Jeśli chcesz – możesz wpłacić więcej, by umożliwić innym uczestnictwo udział w obozie…

Możesz również pomóc komuś w wyjeździe na obóz Outback i kupić mu Bon podarunkowy o wartości 300zł, 450zł lub 600zł. Na pewno stanie się to mocną mobilizacją do wyjazdu.

Jak się zapisać?

Wypełnij formularz rejestracyjny - kliknij w wybrany termin poniżej lub przejdź na główną stronie. Miejsc jest niewiele – 25 par ojciec lub matka/dziecko i 25 małżeństw. Decyzja o zakwalifikowaniu będzie podejmowana na podstawie kolejności wpłat, ale w w szczególnych przypadkach grupa organizacyjna może również uczynić wyjątki. Jeśli z braku miejsca nie będziesz mógł być zakwalifikowany na najbliższy obóz, zapraszamy na kolejny!

Kto za tym stoi?

Outback Polska to jeden z projektów platformy www.SzukajacBoga.pl - internetowej ewangelizacji działającej na przestrzeni Internetu. Pragniemy odpowiadać na prawdziwe problemy ludzi, wskazując na Boże rozwiązania w złożonych sytuacjach życiowych. Analiza dziesiątków tysięcy otrzymanych maili, uwidacznia ogrom problemów w polskich rodzinach. Program „Outback Polska” jest, naszym zdaniem, doskonałym początkiem zmiany tej sytuacji. Platforma www.SzukajacBoga.pl jest otwartą ponad denominacyjną, oddolną inicjatywą w którą są zaangażowani wolontariusze z całego kraju różnych wyznań chrześcijańskich, katolicy i protestanci. Z prawnego punktu widzenia projekty platformy SzukajacBoga.pl są  administrowane przez Stowarzyszenie DEOrecordings z Wisły.

Projekt wspierają:

Stowarzyszenie DEOrecordings - www.deorecordings.ccm.pl
Katolicka organizacja Ruch Światło - Życie - www.oaza.pl
Chrześcijańska organizacja Mt28 - www.mt28.pl

Dołącz do nas - serdecznie zapraszamy!

Kim są nasi partnerzy z USA?

Inicjatorem był Gene Johnston, który jeszcze w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, kupił malowniczy i atrakcyjny teren wielkiego rancha w północnej Kalifornii. Na początku organizowane były tam obozy dla młodzieży.  Całość rozwijała się, oddziałowując na setki i tysiące osób… JH Ranch Tygodniowe wyjazdy do Kalifornii były jednak dla wielu zbyt uciążliwe i kosztowne. Z czasem zaczęły powstawać  „skrócone wersje” – weekendy, organizowane lokalnie przez zainspirowanych uczestników obozów w Kalifornii.

Tak to powstał ruch Outback, organizowany obecnie w 8 miastach w USA, www.outbackamerica.org. My nawiązaliśmy bliską współpracę – partnerstwo z oddziałem w Mobile, AL. Mężczyźni w Mobile spotykają się w trzech grupach, o 6 rano – razem około 500 osób(!). W sprawę mocno zaangażowana jest również grupa, „Mężczyźni św. Józefa”Outback działa również w Afryce (Kenia), Azji (Indie), w Izraelu i w Europie (to my - Polska!). Każdy kraj jest  autonomiczny i odpowiedzialny za siebie. Osoby prowadzące zmieniają się rotacyjnie, zgodnie ze swoimi darami.


Zrób prezent swoim znajomym!

Możesz zrobić prezent swoim znajomym i kupić im bon podarunkowy na Outback, kup tutaj i teraz!

Spotkania mężczyzn

Po Weekendach wielu uczestników jest poruszonych i widząc jednoznaczną korzyść w swoim życiu rodzinnym i duchowym chcą „przedłużyć” społeczność Outback’ową z innymi, podobnie myślącymi – dołączając do grup męskich, spotykających się regularnie raz w tygodniu. Ci ludzie stanowią później filar organizacyjny kolejnych obozów. Dlatego zapraszamy i Ciebie: jeśli chciałbyś utwierdzać się w swoich postanowieniach z Outbacku, pogłębiać relacje w rodzinie – dołącz do grupy męskiej. Spotkasz ludzi których już poznałeś.

Obecnie spotkania takie odbywają się w:

USTROŃ – różne miejsca, każdy wtorek 19:30; Kontakt: Grzegorz Puchała, tel. 792-090-234.

CIESZYN – ul. Stalmacha 14, każda środa 6:00; Kontakt: Marek Sojka, tel. 505-086-644.

GLIWICE – ul. Lutycka 6/110,  spotkania umawiane telefonicznie. Kontakt: Emilian Kujawski, tel. 500- 798-348.

OPOLE – spotkania umawiane telefonicznie, Kontakt: Oliwer Cieślar, tel. 531-144-575.

SKOCZÓW – różne miejsca, każdy wtorek godz.18.00; Kontakt: Andrzej Pilch, tel. 506-817-586.

SUSZEC - ul. Pszczyńska 70, spotkania regularnie w każdą sobotę o 6:30. Kontakt: Witold Ruszczyński 609-029-099

WISŁA – ul. Malinka 65D, każdy czwartek godz.6.00; Kontakt: Henryk Król, tel. 602-619-912.


Będzie nam bardzo miło, gdy dołączysz!

Wolontariat

Wszystkich uczestników weekendu Outback Polska zapraszamy do tego, by zostali wolontariuszami podczas kolejnych weekendów. Dowiedz się więcej o wolontariacie w zakładce "Wolontariusze".

Darowizny

Jeśli masz taką możliwość i chciałbyś dodatkowo wesprzeć tę wspólną służbę będziemy wdzięczni za każdą złotówkę. Koszty przygotowania i prowadzenia Weekendu znacznie przewyższają zebrane środki.

Darowizny można wpłacać na konto Stowarzyszenie DEOrecordings poprzez system szybkich płatności (kilknij tekst obok).

Będziemy wdzięczni za Twoją pomoc. Wpłaty te można odliczać od przychodu podatkowego. Cieszymy się na wspólny czas z tobą!

Select country

Americas

Europe

Asia + Pacyfic

Middle East + Africa