Czym jest outback?

Dowiedz się czym jest obóz „Outback”
-może jest właśnie dla ciebie?

Co to takiego?

Zamysł utworzenia Outback Polska powstał w odpowiedzi na ogromne potrzeby jakie dostrzegamy jako wolontariusze Platformy Szukając Boga. Jakiś czas temu kilka par z Polski wzięło udział w weekendach Outback w Mobile, AL. (USA).

To wyjątkowe i niezapomniane doświadczenie postanowiliśmy przenieść na polski grunt, z uwzględnieniem oczywiście naszej specyfiki.

W naszych polskich warunkach, Outback Polska zajmuje się:

  • Organizowaniem obozów weekendowych dla ojców/matek z dziećmi powyżej 12 roku  życia. Mile widziani zwłaszcza są ojcowie, ponieważ na ogół to oni najczęściej zaniedbują relacje ze swoimi dziećmi.
  • Organizowaniem (równolegle) obozów weekendowych dla małżeństw,  pragnących poprawić wzajemne relacje pomiędzy sobą, odświeżyć uczucia lub też nawet – naprawić to, co wydaje się nie do naprawienia.
  • Inspirowaniem powstawania cotygodniowych spotkań mężczyzn, (na ogół wcześnie rano – godz.6.00), którzy w oparciu o Boże Słowo wspierają się i zachęcają do wytrwania w swoich postanowieniach uczciwości, rzetelności i oddania dla rodziny.  Większość mężczyzn po weekendzie – chce „przedłużyć” to przeżycie dołączając lub tworząc taką grupę.

Outback to starannie dopracowany program – połączenie zabawy, humoru, aktywności fizycznych z głęboko poruszającymi „rozmowami”, dotykającymi dna duszy.

Czym nie jest Outback Polska?

Nie jest agendą żadnego kościoła. Nie jest sektą. Tworzą go osoby, które doświadczyły prawdziwej, namacalnej przemiany swojego życia rodzinnego – i tym chcą dzielić się z innymi.  O kryzysie polskich rodzin nie trzeba nikogo przekonywać. W Piśmie Świętym znajdujemy jednak praktyczne wskazówki do rozwiązywania swoich problemów.

Do kogo adresowany?

Do ludzi wierzących i niewierzących. Wszystkich, którzy chcą poprawić swoje życie rodzinne. Do złamanych, tych, co już stracili nadzieję… ale jednak chcą zmiany! Ale także do „zwykłych” małżeństw, które chciałyby czegoś więcej - nowego poziomu bliskości i zrozumienia.

Termin i Program

Co roku odbywają się trzy obozy. Terminy podane są na głównej stronie.

Program to wielka niespodzianka. Weekend  rozpoczyna się w piątek, o godzinie 18.00 (rejestracja od godziny 16.00), zakończenie w niedzielę o godzinie 15.00. Nie przewiduje się wcześniejszych wyjazdów uczestników!!! Każda chwila ma znaczenie! Jeśli ktoś nie może przyjechać na cały czas, powinien zaplanować weekend w kolejnym terminie.

Gdy sami będąc uczestnikami amerykańskiego Outback’u dopytywaliśmy się o program, padało jedno słowo – awesome (niesamowite!). Co więcej, po obozie będziemy i Was prosić o dyskrecję, by osoby, które przyjadą z Waszej rekomendacji w podobny sposób przeżyły spotkanie.

Uczestniczyć można tylko raz w danej konfiguracji (małżeństwo, ojciec-syn, matka-syn itd...). Później dołączyć możesz do grona wolontariuszy, przygotowujących kolejny obóz weekendowy i …służyć innym. Jest to impreza zamknięta.

Zakwaterowanie i wyżywienie

Od 2019 roku Outback Polska odbywa się w dwóch miejsca - w Kiczycach (woj. śląskie) oraz w Głogowie Małopolskim (woj. Podkarpackie). 

W Kiczycach wykorzystuje bazę obozową ośrodka H2O. Jest to zupełnie nowy, świetny obiekt wprost stworzony dla naszych potrzeb!

Ojciec z dzieckiem lub matka z dzieckiem – spać będą w nowych, szczelnych namiotach na wygodnych materacach. Mycie – w kabinach umywalkowych, WC – Toi-Toi. Należy przywieźć własne śpiwory, ciepłą odzież, latarkę. Przygoda życia!

Małżeństwa będą zakwaterowane w dwuosobowych pokojach, w domkach murowanych, z łazienkami. Zabierzcie sportowe buty i odzież.

Wyżywienie jest bardzo dobre (jak zawsze w H2O). Jeśli ktoś ma jakieś specjalne ograniczenia diety, to prosimy o poinformowanie nas w formularzu zgłoszenia.

W Głogowie Małopolskim zakwaterowanie w całości odbywać będzie się w pokojach ośrodka "Centrum Promocji Obszarów Natura 2000" w pięknych okolicznościach przyrody woj. Podkarpackiego.

Ile to kosztuje?

Weekend obejmuje bardzo wiele atrakcji. Mimo znacznego dofinansowania – koszt udziału to 600 zł za parę.

Jeśli jednak masz taką możliwość, możesz pokryć swój koszt. Jeśli nie – napisz do organizatorów: kontakt@outbackpolska.pl  a postaramy się Wam umożliwić przyjazd. Nie chcemy by dla kogoś brak pieniędzy był przeszkodą w uzdrowieniu swoich bardzo ważnych relacji w domu.

Jeśli chcesz – możesz wpłacić więcej, by umożliwić innym uczestnictwo udział w obozie…

Możesz również pomóc komuś w wyjeździe na obóz Outback i kupić mu Bon podarunkowy o wartości 300zł, 450zł lub 600zł. Na pewno stanie się to mocną mobilizacją do wyjazdu.

Jak się zapisać?

Wypełnij formularz rejestracyjny - kliknij w wybrany termin poniżej lub przejdź na główną stronie. Miejsc jest niewiele – 25 par ojciec lub matka/dziecko i 25 małżeństw. Decyzja o zakwalifikowaniu będzie podejmowana na podstawie kolejności wpłat, ale w w szczególnych przypadkach grupa organizacyjna może również uczynić wyjątki. Jeśli z braku miejsca nie będziesz mógł być zakwalifikowany na najbliższy obóz, zapraszamy na kolejny!

Kto za tym stoi?

Outback Polska to jeden z projektów platformy www.SzukajacBoga.pl - internetowej ewangelizacji działającej na przestrzeni Internetu. Pragniemy odpowiadać na prawdziwe problemy ludzi, wskazując na Boże rozwiązania w złożonych sytuacjach życiowych. Analiza dziesiątków tysięcy otrzymanych maili, uwidacznia ogrom problemów w polskich rodzinach. Program „Outback Polska” jest, naszym zdaniem, doskonałym początkiem zmiany tej sytuacji. Platforma www.SzukajacBoga.pl jest otwartą ponad denominacyjną, oddolną inicjatywą w którą są zaangażowani wolontariusze z całego kraju różnych wyznań chrześcijańskich, katolicy i protestanci. Z prawnego punktu widzenia projekty platformy SzukajacBoga.pl są  administrowane przez Stowarzyszenie DEOrecordings z Wisły.

Projekt wspierają:

Stowarzyszenie DEOrecordings - www.deorecordings.ccm.pl
Katolicka organizacja Ruch Światło - Życie - www.oaza.pl
Chrześcijańska organizacja Ruch Nowego Życia - www.rnz.org.pl

Dołącz do nas - serdecznie zapraszamy!

Kim są nasi partnerzy z USA?

Inicjatorem był Gene Johnston, który jeszcze w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, kupił malowniczy i atrakcyjny teren wielkiego rancha w północnej Kalifornii. Na początku organizowane były tam obozy dla młodzieży.  Całość rozwijała się, oddziałowując na setki i tysiące osób… JH Ranch Tygodniowe wyjazdy do Kalifornii były jednak dla wielu zbyt uciążliwe i kosztowne. Z czasem zaczęły powstawać  „skrócone wersje” – weekendy, organizowane lokalnie przez zainspirowanych uczestników obozów w Kalifornii.

Tak to powstał ruch Outback, organizowany obecnie w 8 miastach w USA, www.outbackamerica.org. My nawiązaliśmy bliską współpracę – partnerstwo z oddziałem w Mobile, AL. Mężczyźni w Mobile spotykają się w trzech grupach, o 6 rano – razem około 500 osób(!). W sprawę mocno zaangażowana jest również grupa, „Mężczyźni św. Józefa”Outback działa również w Afryce (Kenia), Azji (Indie), w Izraelu i w Europie (to my - Polska!). Każdy kraj jest  autonomiczny i odpowiedzialny za siebie. Osoby prowadzące zmieniają się rotacyjnie, zgodnie ze swoimi darami.


Spotkania mężczyzn

Po Weekendach wielu uczestników jest poruszonych i widząc jednoznaczną korzyść w swoim życiu rodzinnym i duchowym chcą „przedłużyć” społeczność Outback’ową z innymi, podobnie myślącymi – dołączając do grup męskich, spotykających się regularnie raz w tygodniu. Ci ludzie stanowią później filar organizacyjny kolejnych obozów. Dlatego zapraszamy i Ciebie: jeśli chciałbyś utwierdzać się w swoich postanowieniach z Outbacku, pogłębiać relacje w rodzinie – dołącz do grupy męskiej. Spotkasz ludzi których już poznałeś.

Obecnie spotkania takie odbywają się w:

USTROŃ – Bażancia Chatka, ul. Bażantów 62, każdy czwartek 6:00; Kontakt: Andrzej Pilch, telefon: 506-817-586.

CIESZYN – Dom Macierzy Cieszyńskiej – ul. Stalmacha 14, każda środa 6:00; Kontakt: Marek Sojka, telefon: 505-086-644.

SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE - ul. Świerczewskiego 17/ 2A, każdy wtorek 5:30; Kontakt: Emilian Kujawski, telefon: 500-798-348.

OPOLE – spotkania umawiane telefonicznie w różnym czasie i o różnej porze; Kontakt: Oliwer Cieślar, telefon: 531-144-575.

RYBNIK – Przychodnia CENTRUM NATURALNIE, ul. Żorska 267, każda sobota 6:30; Kontakt: Adam Kania, telefon: 609-786-984.

WISŁA – ul. Malinka 65D, każdy czwartek godz.6.00; kontakt: Henryk Król, tel. 602-619-912. 


Będzie nam bardzo miło, gdy dołączysz!

Wolontariat

Wszystkich uczestników weekendu Outback Polska zapraszamy do tego, by zostali wolontariuszami podczas kolejnych weekendów. Dowiedz się więcej o wolontariacie w zakładce "Wolontariusze".

Darowizny

Jeśli masz taką możliwość i chciałbyś dodatkowo wesprzeć tę wspólną służbę będziemy wdzięczni za każdą złotówkę. Koszty przygotowania i prowadzenia Weekendu znacznie przewyższają zebrane środki.

Darowizny można wpłacać na konto:

Stowarzyszenie DEOrecordings 43-460 Wisła,
ul. Malinka 65D/2,
na rachunek (Bank CitiHandlowy): PL 81 1050 1070 1000 0090 8099 1020
z dopiskiem: Darowizna na Outback Polska.

Będziemy wdzięczni za Twoją pomoc. Wpłaty te można odliczać od przychodu podatkowego. Cieszymy się na wspólny czas z tobą!

Select country

Americas

Europe

Asia + Pacyfic

Middle East + Africa